Szczepionka COVID-19 i alergie

Mantrą alergików jest sprawdzanie każdego kęsa jedzenia, napojów lub lekarstw, które dostaną się do ich ciała. Życie z alergiami pokarmowymi wymaga umiejętności podobnych do Sherlocka Holmesa w utrzymywaniu alergenów z organizmu. Oznacza to, że gdy szczepienie COVID-19 staje się coraz bardziej dostępne, osoby zarządzające lub opiekujące się osobami z alergiami pokarmowymi muszą zastosować swoje umiejętności super-detektywistyczne, aby potwierdzić bezpieczeństwo szczepienia.

Dobre wieści!

Trudno jest nie reagować emocjonalnie na nagłówki gazet ostrzegające czytelników o reakcjach alergicznych. Ale to jest właśnie moment, w którym należy zwrócić się w stronę nauki i logiki. Kilka wiodących organizacji zdrowotnych i ekspertów zajmujących się alergią pokarmową zastanawiało się nad zapewnieniem bezpieczeństwa szczepień mRNA Covid-19 osobom żyjącym z alergiami pokarmowymi. Sprawdź: Szczepienia covid Bydgoszcz

Martwisz się ryzykiem alergii? Zasięgnij porady eksperta

Prosty w rozumieniu komunikat dostarcza np.  American College of Allergy, Asthma and Immunology (ACAAI) w niedawno wydanym artykule „ACAAI Updates Guidance on Risk of Allergic Reactions to mRNA Covid-19 Vaccinations”.

Wyszukiwanie porad w Google nigdy nie było wiarygodnym źródłem informacji. Jednak istotne jest, aby korzystać z Internetu po to, aby znaleźć wiarygodne informacje od ekspertów.

Uważaj na strony internetowe, które wyglądają na na profejsonalne, ale nie są recenzowane ani sprawdzane przez ekspertów medycznych. Można znaleźć prace specjalistów, którzy w prostych słowach wyjaśniają, dlaczego szczepienia mRNA są odpowiednie dla osób z alergiami pokarmowymi.

Podjęcie decyzji o szczepieniu może wydawać się przytłaczające i należy się zająć swoimi obawami. Dostęp do informacji zweryfikowanych medycznie ma kluczowe znaczenie dla poczucia pewności co do swojej decyzji. Można więc czuć się znacznie lepiej wiedząc, że osoby mające alergiami pokarmowe mogą bezpieczne przyjąć szczepionkę. Jeśli masz obawy, porozmawiaj z lekarzem na temat szczepień, leków lub wszystkiego, co wprowadzasz do swojego organizmu, aby dokonać.