Skuteczne miejscowe leczenie trądziku

Miejscowe zabiegi obejmują żele i kremy nakładane na skórę. Mogą być doskonałym sposobem leczenia trądziku i mogą być wszystkim, czego potrzebujesz.

Najskuteczniejsze leki miejscowe są dostępne tylko na receptę, chociaż w przypadku łagodnego trądziku bez recepty mogą pomóc kremy zawierające nadtlenek benzoilu lub nikotynamid. Jeśli używasz nadtlenku benzoilu, wybierz najmniejszą moc procentową, jaką możesz znaleźć – 2,5% jest tak samo skuteczna, jak każda wyższa, ale kremy z wyższą zawartością częściej powodują podrażnienia skóry. Zawsze pamiętaj, że kremy mają za zadanie zapobiegać wypryskom i nie działają tak dobrze na aktywne miejsca – dlatego nakładaj je regularnie, cienko i na wszystkie miejsca, w których występuje skłonność do trądziku. Nakładanie grubej warstwy jest błędem, niepotrzebnym i bardziej podatnym na podrażnienia. Sprawdź: Lekarz dermatolog Świecie

Zalecane leczenie miejscowe może być bardzo przydatne. Niektóre z najbardziej skutecznych zawierają miejscowy retinoid (który nie jest tym samym co retinol). Są to leki podobne do witaminy A, które są najskuteczniejszym sposobem na odblokowanie zaskórników i zaskórników, a skuteczne leczenie miejscowe może również zmniejszyć stan zapalny. Są dostępne na receptę samodzielnie lub w połączeniu z nadtlenkiem benzoilu lub miejscowymi antybiotykami. Inne skuteczne leczenie miejscowe to kwas azelainowy, który jest szczególnie przydatny u osób, u których trądzik pozostawia ciemne ślady, oraz antybiotyki, takie jak erytromycyna.