Powiększanie ust

Pełne, soczyste, uwydatnione, wymodelowane… to słowa, którymi posługują się pacjenci opisując usta, które chcą osiągnąć dzięki bezpiecznym i skutecznym zastrzykom do ust.

Sprawdź: Powiększanie ust Dąbrowa Górnicza

Powiększanie ust jest prawdopodobnie najłatwiejszym zabiegiem, który można zrobić źle, jeśli nie szukasz przeszkolonego i bardzo wykwalifikowanego lekarza. Skuteczne powiększanie ust wymaga doświadczenia, poczucia symetrii i artystycznego dotyku.

Wraz z wiekiem usta mogą ulegać najbardziej dramatycznym zmianom w stosunku do reszty twarzy. Na przykład łuk Kupidyna, czyli obszar między dwoma szczytami górnej wargi, może z wiekiem spłaszczyć się, a kolumny fitralne, położone centralnie na górnej wardze i sięgające do nasady nosa, mogą stracić wyrazistość. Z wiekiem zarówno górna, jak i dolna warga stają się cienkie i wydłużone.

Podczas konsultacji w sprawie zastrzyków do ust lekarz dokonuje przeglądu tych aspektów ust i nie tylko. Oceniany jest kontur ust, co odnosi się do ogólnego kształtu i zarysu ust oraz ich objętości, co oczywiście ma związek z tym, jak pełne mogą być wargi górne i dolne. Na podstawie tej oceny pacjenci z zastrzykami do ust są przypisywani do jednej z trzech kategorii:

Pacjenci z dobrą objętością ust, ale bez ich konturu lub kształtu
Pacjenci z dobrym kształtem ust, ale bez ich objętości
Pacjenci z brakiem objętości i konturu lub kształtu ust

Symetria odgrywa również kluczową rolę w odpowiednio podkreślonych ustach. Stosunek dolnej wargi do górnej wargi jest miejscem, w którym wielu niedoświadczonych lekarzy popełnia błędy. Jeśli zbyt dużo wypełniacza zostanie umieszczone w górnej wardze, podczas gdy dolna warga pozostanie nietknięta, zmieni się idealna proporcja. Za dużo objętości i pacjent dostaje niesławne kacze usta.