Dermatolog ze Świecia trzyma w ręku stetoskop

Łuszczyca: więcej niż tylko sucha skóra

Łuszczyca dotyka 1 na 50 osób na całym świecie. Pierwszy sierpnia był pierwszym dniem Miesiąca Świadomości Łuszczycy. W tym blogu podsumuję to, co wiemy o tym schorzeniu i zastanowimy się czy w takim przypadku warto skorzystać z pomocy specjalisty dermatologa.

 

Czym jest łuszczyca? – pytamy dermatologa

Łuszczyca jest przewlekłym, zapalnym schorzeniem, które dotyka powierzchni skóry. Stan ten powoduje zapalenie, zaczerwienienie, łuszczenie się i swędzenie skóry, często w okolicach kolan, łokci i skóry głowy.  Uważa się, że schorzenie to dotyka 1 na 50 osób i występuje we wszystkich grupach wiekowych, rasowych i płciowych. U znacznego odsetka osób diagnozę stawia się poniżej 35 roku życia. Obecnie uważa się, że łuszczyca dotyka około 100 milionów ludzi na całym świecie, 1,6 miliona w Wielkiej Brytanii i prawie 7,6 miliona Amerykanów, co czyni łuszczycę problemem globalnym.

Sprawdź: Dermatolog Świecie

Łuszczyca jest znana z tego, że często powoduje suchą i bolesną skórę. Nie jest to problem, którym można zająć się samemu – stąd warto skorzystać z usług prawdziwego specjalisty. Dobrym wyborem będą dermatolodzy z Świecia, którzy są w stanie zdiagnozować i wyleczyć większość chorób skóry – w tym łuszczycę.

 

Dermatolog – zmiany łuszczycowe

Zmiany łuszczycowe są często zlokalizowane w miejscach widocznych dla innych ludzi. Pomimo tego, że jest to dość powszechne schorzenie, często pojawiają się błędne przekonania, że może być ono zaraźliwe i że wpływa na poczucie własnej wartości, ponieważ choroba ma charakter przewlekły, może to negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne osób doświadczających tej dolegliwości. Narodowa Fundacja Łuszczycy zauważa, że depresja jest najważniejszą chorobą towarzyszącą łuszczycy. Osoby z łuszczycą są dwa razy bardziej narażone na depresję niż reszta populacji.

Dlatego też nie ma sensu się zadręczać i lepiej od razu działać prewencyjnie. Dermatolog Świecie będzie w stanie nam pomóc w większości takich przypadków. Warto zdać się na łaskę zawodowych dermatologów, bo żadna Pani w aptece – pomimo szczerych chęci – nie musi nam pomóc.

 

Kim Kardashian z łuszczycą

W kulturze popularnej, bizneswoman i osobowość telewizyjna, Kim Kardashian, niedawno ogłosiła, że doświadcza tego stanu. Biorąc pod uwagę ogromną popularność Kardashian w mediach społecznościowych, możliwe jest, że może to pomóc w podniesieniu świadomości na temat tego schorzenia oraz pocieszyć i zrozumieć tych, którzy również doświadczają łuszczycy. Dermatolodzy ze Świecia muszą być bardzo wdzięczni o wyznaniu Kim, ponieważ więcej osób będzie w stanie działać prewencyjnie przed tą chorobą.