kobieta w makijażu permanentnym

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny, czyli tatuaż kosmetyczny, polega na nałożeniu trwałego koloru na skórę. Jest to proces artystyczny, który polega na wprowadzaniu organicznego pigmentu pod skórę w celu stworzenia naturalnego wyglądu, który utrzymuje się przez całe życie. Wysoko wykwalifikowani i dobrze znani specjaliści od mikropigmentacji często stosują makijaż permanentny do:

  • Brwi,
  • Ust
  • I oczu.

Może to zaoszczędzić Twój czas na co dzień lub wyeliminować alergie na makijaż. Jest to również świetna opcja, jeśli masz problemy ze wzrokiem, łysienie lub przeszedłeś rekonstrukcję piersi i chcesz, aby otoczka pasowała do naturalnej piersi.

Szukając specjalistów w Polsce warto zwrócić uwagę na miasto Sosnowiec – znane jest z salonów medycyny estetycznej specjalizujących się w makijażach permanentnych.

Jak działa makijaż permanentny?

Specjaliści od makijażu permanentnego są kimś więcej niż tylko ekspertami od pielęgnacji skóry. Są to artyści, którzy pracują ręcznie lub z pomocą maszyn, w zależności od Twoich unikalnych potrzeb kosmetycznych. Nie poczujesz praktycznie żadnego bólu, ponieważ obszar, na którym wykonywany jest makijaż jest znieczulany przed zabiegiem.

W ciągu następnego tygodnia, nowy pigment może wyblaknąć o około 50 procent. Dwa tygodnie później, zaplanujesz ponowną aplikację, która osiągnie pożądany przez Ciebie pigment. Należy pamiętać, że ponieważ pigment znajduje się tak blisko powierzchni skóry, wielu pacjentów wymaga poprawek raz w roku.

Koszty makijażu permanentnego

Koszty makijażu permanentnego różnią się w zależności od konkretnych celów leczenia i innych usług, którym również możesz się poddać. Twój chirurg omówi z Tobą koszty makijażu permanentnego podczas konsultacji, a nasz zespół jest zawsze dostępny, aby pomóc Ci ustalić plan płatności za makijaż permanentny, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

Reklama: Osocze bogatopłytkowe Dąbrowa Górnicza

Ryzyko związane z makijażem permanentnym

Niektóre produkty – takie jak te zawierające aloes, Retin A lub kwas glikolowy – mogą powodować szybsze blaknięcie makijażu permanentnego. Jeśli masz jasną skórę, tatuaż może również szybciej blaknąć.

Ryzyko obejmuje: infekcje, reakcje alergiczne, ziarniniaki i keloidy. Twój specjalista omówi wszelkie obawy przed zabiegiem.